Sklypų formavimas / Pertvarkymas
Žemės sklypo formavimas / pertvarkymas
Neretas atvejis, kai asmuo atstatantis nuosavybės teises į žemės ūkio paskirties sklypą, kur viena sklypo dalis tai miško teritorija, kita dalis, skirta žemės ūkio veiklai, o trečia dalis, tai vienbučių ir dvibučių pastatų teritorija, kreipiasi į matininką dėl sklypo formavimo ir pertvarkymo projekto. Tokio projekto metu žemės ūkio paskirties sklypas padalijamas į tris skirtingos paskirties sklypus. Suformavus sklypus ir patvirtinus projektą yra atliekami kiekvieno sklypo kadastriniai matavimai. Užbaigus matavimus ir surinkus visus reikalingus dokumentus visi pokyčiai yra įregistruojami Registrų centre. Verta žinoti, kad keičiant sklypo paskirtį keisis ir žemės mokesčio dydis. Tačiau tuo pačiu metu keičiasi ir žemės rinkos vertė. Todėl prieš pradedant bet kokius žemės formavimo arba pertvarkymo procesus patartina įvertinti situacija nekilnojamojo turto rinkoje ir apskaičiuoti galimas išlaidas.
Kokį sprendimą bepriimtumėte, aš su malonumu, suteiksiu visapusišką pagalbą visais Jums rūpimais klausimais susijusiais su kadastriniais matavimais ir žemės formavimo bei pertvarkymo procesais. Mes aptarsime ir išsamiai išnagrinėsime Jūsų asmeninę situacija ir surasime optimaliausią sprendimą tam kad žemės pertvarkymo darbai vyktu sklandžiai ir operatyviai.
Dėl nemokamos konsultacijos kreipkitės čia...
Žemės sklypo padalijimas atidalijimas ir sujungimas
Žemės sklypo padalijimas - tai procesas, kuriuo metu vienas žemės sklypas yra padalijamas į kelis žemės sklypus. Dažniausiai ši paslauga yra užsakoma bendrasavininkų, žemės paveldėjimo atveju, kai tam tikrą žemės sklypą norima padalinti į du arba daugiau dalių. Tačiau prieš pradedant žemės sklypo padalijimo procesą verta pasidomėti ar šis sklypas gali būti dalomas.
Žemės sklypo padalijimo būdai
Žemės sklypo padalijimas tarp bendrasavininku, nustatant naudojimosi tvarkos planą.
Šis žemės sklypo padalijimo būdas yra pats paprasčiausias, kadangi žemės sklypo plane, tarp bendrasavininkų, yra nurodomos skirtingos žemės naudojimosi dalys, tačiau žemės sklypo kadastrinis numeris lieka tas pats. Šiuo atveju, visoms dalyvaujančioms šalims, būtina pasirašyti bendrą susitarimą, kuriame nurodoma žemės sklypo naudojimosi tvarką. Dokumentas turi būti patvirtintas notaro. Žiūrint iš vienos pusės ši paslauga yra daug greitesnė ir pigesnė, tačiau turi ir savo trūkumų. Kadangi bendrasavininkus ir toliau sieja bendros dalinės nuosavybės teisės, laisvai disponuoti savo žemės sklypu neišeis. Kad ir kokius veiksmus norėsite atlikti, be raštiško bendrasavininko sutikimo, kažką pastatyti ar parduoti neišeis.
Žemės sklypo padalijimas į dvi arba daugiau dalių.
Tuo atveju, kai klientas pageidauja padalinti žemės sklypą ir pakeisti žemės sklypo paskirtį, visą reikalingą pagalbą teikia geodezininkas - matininkas paruošiant detalųjį žemės planą bei anksčiau jau minėta žemės formavimo ir pertvarkymo projektą. Šiuo atveju žemės sklypai sudaro atskirus nekilnojamojo turto vienetus bei kiekvienas iš jų įgauna atskirą kadastrinį numerį. Taip reformuojant žemės sklypų paskirtį, savininkai įgauna teises vykdyti šioje žemėje atitinkamą paskirčiai veiklą, tačiau kaip ir pirmame pavyzdyje, taip ir čia, išlieka bendrosios dalinės nuosavybės teisės ir žemės sklypas nepereina į atskirų bendrasavininkų asmeninį valdymą.
Žemės sklypo atidalijimas ir laisvė disponuoti savo nekilnojamu turtu.
Žemės sklypo savininkui pasirinkus žemės sklypo atidalijimo būda, viena dalyką galima teigti vienareikšmiškai - šiuo atveju yra užtikrinta teisė visapusiškai disponuoti savo nekilnojamu turtu, kas reiškia kad yra suformuojami atskiri nekilnojamo turto vienetai. Taip, kaip jau buvo minėta anksčiau , pirmas žingsnis tai - žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo procesas. Tokiu būdu formuojami atskiri žemės sklypai, turintys atskirus kadastrinius numerius. Tačiau šiuo atveju nebelieka bendros dalinės nuosavybės, o kiekvienas iš žemės savininkų turi teisę valdyti jam priklausanti žemės sklypą atskirai.